Predstavnici poljoprivrednika poručili su da na današnjem sastanku u Vladi Srbije nije došlo do konkretnih i ključnih dogovora o svim uslovima koji su izneti, ali da će se pregovori nastaviti.
Sedmi je dan protesta poljoprivrednika u Novom Sadu, a situacije i dalje neizvesna. Poljoprivrednici su neko vreme traktore postavili i kod Žeželjevog mosta, a povukli se nešto nakon 17 časova.
Internacionalni festival alternativnog i novog teatra - INFANT biće održan od 10. do 13. septembra u Novom Sadu, a otvoriće ga predstava bečkog teatra Burg "Gospođica Julija" u režiji Mateje Koležnik.
Sinoć je sa platoa Srpskog narodnog pozorišta odjeknula Malerova peta simfonija koju je izvodilo gotovo sto mladih muzičara sa svojim mentorima iz Srbije, Portugala, Španije, Nemačke i Slovenije.
U Srbiji je u drugom kvartalu ove godine vrednost prometa nekretnina veća 27,5 odsto nego pre godinu dana i iznosila je dve milijarde evra, saopštio je Republički geodetski zavod.
Grupa političkih organizacija i udruženja građana pokrenulo je peticiju kojom se traži ukidanje odluke o podizanju sramnog spomenika "nevinim žrtvama 1944/45", na Limanu.